Seveceğiniz 11 Değişik Tatlı Tarifi

Sofralar onlar olmadan biraz eksik biraz boynu bükük kalıyor sanki. Yemeğin ardına şöyle güzel tatlılar sofrayı donatsa, ağzımız tatlansa, hoş sohbetler başlasa diyor insan. Baklava gibi klasik tatlıların yeri mutfağımızda bambaşka. Ama değişik tatlı tarifleri arayanlar için 10 harika lezzeti burada listeliyoruz.

Bugün evdekilere bilmedikleri bir lezzeti tattırayım, küçük bir sürpriz yapayım diyorsanız işte seçmece listemiz. Mutfağımızı zenginleştirmek için farklı tatlı tarifleri denemekte fayda var. Misafirlere sunacağınız, tadı hoş, sunumu güzel, az bilinen tarifler aşağıda sizi bekliyor.

Padişah Yastığı

Padişah yastığı

İşte ilk sırada bu nefis görünen tatlımız var. Adından da anlaşılacağı gibi yastık gibi puf puf ve yumuşacık bir tatlı. Arasında enfes muhallebisi ile hem sütlü hem de şerbetli bir tarif. Şerbetli olmasına rağmen hafif, yapması da oldukça kolay.

Tarifi burada: Padişah yastığı tarifi

Elmalı Gül Milföy

Elmalı gül milfoy

İkinci sırada tam da ikramlık bir tatlı var. Milföy yaprakları arasına elma dilimleri yerleştiriyoruz. Sonra bu güzel gül şeklini veriyoruz. Misafirleriniz bu nefis tatlıya bayılacak. Hem değişik hem de yapması pratik bir tarif.

Buyursunlar: Elmalı gül milföy tarifi

Bardakta Cheesecake

Bardakta cheesecake

Bardakta tatlılar son dönmede çok moda. İkramı ve yemesi kolay oluyor. Yukarıda resmini gördüğünüz harika şey ise çok hafif ve lezzetli. Bu farklı tatlı tarifini denemenizi tavsiye ediyorum.

Enfes oldu: Bardakta cheesecake tarifi

Paşa Sarması

Paşa sarması

İşte az bilinen kadayıflı tatlılardan biri. Paşalar bu lezzeti sevmiş olmalı. Kadayıf arasında nefis muhallebi, üzerinde ise ceviz taneleri. Yemekten sonra hafif bir tatlı arayışında olanlar için ideal diyebilirim.

Denemelisiniz: Paşa sarması tarifi

Portakal Soslu İrmik Tatlısı

İrmik tatlısı

Portakalın verdiği o farklı aroma bazı tatlılara çok yakışıyor. İrmik tatlısı da bunlardan bir tanesi. Çok hoşunuza gidecek çok ama çok hafif bir lezzet. Yapması vaktinizi almayacak, kolay ve pratik. Bir bakmadan geçmeyin derim.

Haydi mutfağa: Portakal soslu irmik tatlısı tarifi

Damat Bohçası

Damat bohçası

Damat bohçasını pek bilenimiz yoktur. Atıştırmalık küçük tatlı şeyler. Kakaolu minik krepler hazırlıyor ve ardından içine kremasını sıkıyoruz. Yapılışı basit olan bu tarif değişik tatlı tarifleri listemizde yer almaya hak kazanıyor.

Nasıl yapılır: Damat bohçası tarifi

Ayva Tatlısı

Ayva tatlısı

Ayva mevsimi gelince kaçırmamanız gereken bir tatlı. İştah açan görüntüsü ile sofranızda baş köşeye yerleşecek. Meyveli, kremalı, Antep fıstıklı, kilo yapmayan, kaşık kaşık yiyeceğiniz harika ve hafif bir lezzet.

Nefis oldu: Ayva tatlısı tarifi

Cheesecake Topları

Cheesecake topları

Misafiriniz gelecek, şöyle hoş görünen, renkli renkli, çocukların de seveceği bir ikramlık tatlı arıyorsunuz diyelim. İşte imdadınıza bu şirin cheesecake topları yetişiyor. Yapılışı gerçekten çok kolay, beğeneceğinizi düşünüyorum.

Buradan buyrun: Cheesecake topları tarifi

Saray Sarması

Saray sarması

Saraylara layık bu hoş sütlü tatlıyı belki duymayanınız vardır. Bir diğer adıyla saray lokumu diyebiliriz. Bir kakaolu olanını yapmayı tercih ettik ve üzerini hindistan cevizi ile süsledik. Seveceğinizi düşündüğümüz bu lezzete listemizde yer veriyoruz.

Afiyet olsun: Saray sarması tarifi

Bardak Tatlısı

Bardak tatlısı

Kendisi bardakta yapılıyor ama tabakta sunuluyor. Yemeklerin ardına ailecek yiyebileceğiniz, çocukların da bayılacağı bir tatlıcık. Üzerini dilediğiniz malzemelerle süsleyebilirsiniz. Farklı boyutlarda bardaklar kullanarak hoş sunumlar hazırlayabilirsiniz.

Hemen yapalım: Bardak tatlısı tarifi

Ev Yapımı Eti Puf

Eti puf tatlısı

Çocukken çok severdik, şimdi bizim çocuklarımız seviyor. Eti pufu bilmeyenimiz yok tabi. Peki evde eti puf yapılabilir mi? Aynı tadı yakalayamazsak bile, çok benzeyen nefis küçük tatlılar hazırlayabiliriz.

Çocuklara sürpriz: Ev yapımı eti puf tarifi

Şimdilik bu kadar. Listemizi ilerleyen günlerde güncelleyebilir ve tarif sayısını arttırabiliriz. Bizi takipte kalın, herkese şimdiden afiyet olsun diyorum.

Yorum Ekle